Markon Service Center

+48 503-112-557

Szybki kontakt


Zapytaj specjalisty:

Pn. - Pt.:
8.00-15.00
Sobota:
10.00-13.00
Niedziela:
Nieczynne
tel. +48 503-112-557

24/7 Kontakt on line:

zg@tib.pl

Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze

systemy gaszenia Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze (DSO) za pomocą komunikatów głosowych umożliwiają sprawne powiadomienie osób przebywających w obiekcie o wystąpieniu zagrożenia pożarowego i ułatwiają przeprowadzenie sprawnej ewakuacji. Jasne i jednoznaczne polecenia głosowe są doskonale identyfikowalne, przez co pozwalają uniknąć zjawiska paniki i chaosu w obiekcie objętym pożarem, dodatkowo zapewniając selektywną ewakuacje z budynku.
Polska Norma i Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej określają szczegółowe wymagania technologiczne i projektowe dotyczące dźwiękowych systemów ostrzegawczych. Wśród najważniejszych założeń jest podział instalacji na strefy pożarowe, redundantne linie głośnikowe i redundantna praca wzmacniaczy systemu, a także zastosowanie automatycznych układów autotestujących i własne zasilanie rezerwowe.

Wymagania dla montżu instalacji DSO:
Przepisy prawne wymagają stosowania dźwiękowych systemów ostrzegawczych w różnego typu budynkach użyteczności publicznej.
Ich instalacja i użytkowanie jest niezbędne w kinach i teatrach (powyżej 600 miejsc), w salach widowiskowych i sportowych (powyżej 1500 miejsc), w szpitalach i sanatoriach (powyżej 200 łóżek), dworcach i portach (przeznaczonych dla powyżej 500 osób), wysokich lub wysokościowych budynkach zamieszkania zbiorowego (powyżej 200 miejsc noclegowych lub mieszkańców), jak również w budynkach handlowych i wystawowych (jednokondygnacyjnych powyżej 8000 m2 i wielokondygnacyjnych powyżej 5000 m2), wysokich budynkach użyteczności publicznej, stacjach metra i kolejek podziemnych.

systemy gaszenia Naszym Klientom proponujemy najnowsze rozwiązania w zakresie urządzeń DSO. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby odpowiedzieć na Państwa pytania. Znajdą też i zaproponują możliwie najlepsze możliwe rozwiązania do Państwa potrzeb i wymagań. W swojej ofercie posiadamy urządzenia firmy Ambient Venas, Bosch Plena i Bosch Presideo i inne. Zajmujemy się konserwacją systemów DSO, na życzenia klienta możemy dokonać zmian konfiguracyjnych w istniejących systemach.


Dostawcy naszych rozwiązań