Markon Service Center

+48 503-112-557

Szybki kontakt


Zapytaj specjalisty:

Pn. - Pt.:
8.00-15.00
Sobota:
10.00-13.00
Niedziela:
Nieczynne
tel. +48 503-112-557

24/7 Kontakt on line:

zg@tib.pl

Systemy Oddymiania

systemy gaszenia Systemy oddymiania stanowią ważny element w obiektach budowlanych, który musi być uwzględniony już na etapie projektowania architektonicznego obiektu.
Ma to znaczenie szczególnie w przypadku doboru okien bądź klap oddymiających, będących często składnikiem wizualnego efektu, który w swoim projekcie chcemy osiągnąć.
Dylemat ten stał się podstawą stworzenia, które pozwalają na osiągnięcie w tym zakresie pełnej, niczym nieograniczonej swobody twórczej.
Wysokiej klasy systemy oddymiania wykorzystywane mogą być nie tylko w czasie pożaru, ale i na co dzień. Odprowadzenie gazów pożarowych to jedna z ich funkcji, lecz mogą być również używane do wentylacji obiektów.
Instalację systemu oddymiania można zaprojektować zarówno na etapie projektowania budynku, jak również wprowadzić je do już funkcjonujących obiektów mieszkalnych, produkcyjnych, magazynowych itp.

systemy gaszenia Jak działają systemy oddymiania?
Zainstalowane w budynku czujki dymu czy tez przyciski oddymiania uruchamiają wyzwolenie systemu oddymiania.
Napęd elektryczny otwiera otwory oddymiające umieszczone na dachu lub fasadzie budynku. Na zewnątrz budynku uwolnione zostają dym, toksyczne gazy, gorące powietrze.
Dodatkowe otwierane drzwi lub bramy umieszczone w dolnych częściach budynku polepszają naturalny ciąg powietrza, wprowadzając do wewnątrz świeże powietrze, dzięki czemu łatwiejsze jest przeprowadzenie ewakuacji obecnych w pomieszczeniach ludzi.
Wpływa to również na obniżenie temperatury wewnątrz budynku, dużo łatwiej jest strażakom przeprowadzić akcję gaszenia pożaru i ratowania ludzi oraz mienia.


Dostawcy naszych rozwiązań